سیتوشا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بیدمشک

جوانه های بیدمشک

مشخصات درخت یا نهال بیدمشک:

خب، بیدمشک افزودنی عالی به باغ تزئینی شما!

بیدمشک ها یکی از اولین گیاهانی هستند که در بهار شکوفه می دهند.و این درخت یکی از انتخاب های بسیاری از باغبانان می باشد. گل های آن شبیه گربه های کوچک کرکی می باشد به همین دلیل به بیدمشک در ایالات متحده و در زبان لاتین Pussy willow یا همان بید گربه می گویند.

اما این گیاه دقیقا چیست؟درخت یا درختچه؟چگونه رشد می کند؟و چگونه می توانید از آن نگهداری کنید؟

در این مقاله همه مواردی را که لازم دارید تا بیدمشک خود را پرورش دهید. کشف می کنید.!!!>

گرچه قطعاً از بستگان بید است،اما بیشتر به عنوان درختچه رشد می کند.شاخه های قدیمی قوی تر می شوند اما شاخه های جوان ضعیف هستند و تحمل وزن بالایی را ندارند.

بید مشک مقدار زیادی شهد و گرده تولید می کند  و این از جمعیت حشرات مفید وحیوانات محیط محافظت می کند

در برخی مناطق به اندازه ده درصد از جمعیت حشرات مفید از طریق تولید شهد و گرده این گیاه زندگی می کنند. در اوایل بهار ساقه های جوان یک جوانه مایل به قرمز تولید می کند،که به آرامی شبیه یک گربه خزدار سفید و نقره ای می شوند با شکوفا شدن جوانه های نر زرد رنگ می شوند و جوانه های ماده سفید رنگ می شوند و طول آنها با گشت زمان کمی بلندتر می شوند.

ارتفاع این درخت بین 8 تا 33 فوت متغییر است یعنی 2.5 تا 10متر، و این مورد به آب و هوا ،خاک،و میزان آب و… بستگی دارد مثلا در آب و هوای گرم اغلب اطراف 8 فوت میشوند. 1فوت=30سانتی متر، حدوداً.

نگهداری:اصلی ترین قسمت مراقبت از این درخت زرق و برق دار اطمینان از وجود مقدار کافی آب است اما بیایید مهمترین جنبه هارا مرور کنیم.تا یک درخت سرسبز و سرحال داشته باشیم.

جای کاشت:این درختان و درختچه ها گیاهانی کاملاً آفتابی هستند.آنها می توانند سایه جزئی را نیز تحمل می کنند.خصوصاًدر مناطق گرمتر.

آب:این درخت خاک مرطوب را ترجیح می دهند. انها حتی به راحتی می توانند شرایط باتلاق را تحمل کنند.اگر خاک زیاد زهکشی شود.رشد آنها متوقف خواهد شد.بعلاوه آنها با نوشیدن آب وذخیره آن برای استفاده بعدی به تعادل محیط مرطوب کمک می کنند و می توانند برای مدت زمان کوتاهی خشکسالی را تحمل کنند.

مطمئن باشید آنها را به دور از مخازن سپتیک،خطوط فاضلاب و خطوط آب قرار داده اید.ریشه آنها بسیار عمیق می شود.بیدمشک نیازی به زهکشی نداردآنها ریشه گسترده ای دارند.بنابراین خاکی که کاملاً رس باشدرشدگیاه را آهسته می کنند.

بهترین انتخاب در مورد خاک این است:

غنی و بارور

نفوذ راحت ریشه در آن

دارای مقداری مواد آلی برای نگهداری آب

کود:درخت بید مشک زیاد نیاز به کود نداردچون ریشه های گسترده آن در خا مواد آلی خود را می یابند ولی اگر از کود استفاده می کنید.به این ترتیب عمل کنید:

کود مایع را کنار تنه بگذارید.و کود دانه ای را دورتر از تنه بپاشید.

در ضمن کاربرد های منظم کمپوست و مالچ به صورت لایه ای در اطراف تنه مواد مغذی را برای گیاه فراهم می کند.

هرس:هرس گیاه شما را تشویق می کند تا رشد متراکم تری ایجاد کند.برای فرم دادن شاخه های مرده را کاملاً برداشته و شاخه های قدیمی را یک سوم برداشته هنگامی که شاخه های قدیمی را اصلاح کردید شاخه های جوان را که از شکل مورد نظر خارج می شوند را برش دهید با گذشت زمان گیاه بسیار متراکم تری به صورت درخت یا درختچه ایجاد خواهید کرد.

بیماری ها:

بیدمشک گیاهی مقاوم است ، حتی در محیط های درحال رشد که خصمانه به نظر می رسد. 

با این اوصاف ، هنوز باید نکاتی را در هنگام رشد این گیاهان باید رعایت کرد. این که آیا شما بوته ای ، کم رشد دارید و یا تلاش برای ایجاد یک درخت زیبا می کنید ، در اینجا چند مسئله ای است که ممکن است با آن روبرو شوید.

گاهی اوقات ممکن است عدم تعادل مواد مغذی در خاک وجود داشته باشد. به عنوان مثال ، در عکس، می توانید یک برگ بسیار زرد شده را ببینید که به نظر می رسد لبه های آن سوخته است. این علامت شایع کمبود فسفر است که ترمیم آن آسان است. فسفر اضافه کنید همین

 اگر علائم کمبود مواد مغذی را مشاهده کردید و کوددهی نکرده اید ، مواد مغذی اضافی به خاک اضافه کنید. 

تلاش برای رشد ساقه های طولانی تر ، به نیتروژن بیشتری نیاز است تا رشد گیاه تحریک شود. اگر می خواهید ساقه های طولانی برای برداشت بکارید ، باید مقداری نیتروژن اضافی در پاییز به منظور تشویق رشد گیاه اضافه کنید.

 در اواخر ماه های زمستان ، شاخه های اغلب شکننده می توانند تحت فشار یخ و برف شکسته شوند. بهتر است قبل از صدمه زدن به گیاه ،از جمع شدن برف سنگین روی بیدمشک خود جلوگیری کنید.

 نکته آب و هوای سرد: یخ زدگی و ذوب مداوم می تواند باعث ایجاد شکاف در چوب شود. شاخه های آسیب دیده را پس از پایان چرخه یخ زدگی حذف کنید تا از بیماری یا آلودگی حشرات جلوگیری کنید.

pexels brett sayles 3821423

بیدمِشک به گروهی از درخت یا درختچه‌های زینتی از سرده بید گفته می شود که سنبل های آن (که پر مانند و دارای اسانس معطری هستند) در آغاز فصل بهار به عمل می آید. یکی از انواع آن  دارای گل‌های زرد کمرنگ دم‌گربه‌ای می‌باشد.درختان بیدمشک به عنوان نخستین درختان در فصل بهار در شمال غرب ایران شکوفه می کنند.

بیدمشک بومی منطقه اروپا و آسیای شرقی می باشد.بیدمشک درختچه ای برگدار یا درخت کوچکی است که متعلق به خانواده بید(Salicaceae) می باشد.به شکل بیضی رشد می کند.

بید مشک می تواند تا 8 متر(26 فوت) رشد کند دارای تاج های عریض می شود و تنه درخت میتواند تا یک متر عریض شود.رنگ پوست خاکستری رنگ چوب زرد و قرمز می باشد.

برگ نسبتاً بزرگ از3تا 12سانتی متر متغیر است.شکوفه ها قبل از برگ ظاهر می شوندو گل های آن به رنگ نقره ای هستند که نر و ماده آن در درختان جدا رشد می کنند.

این درخت از لحاظ ریشه دوانی بسیار قدرتمند است و ریشه های این درخت نفوذی عمیق و عریض دارد.به همین جهت این درخت در کنار رود خانه ها و بالای تپه ها کاشته می شود تا از شستن خاک جلوگیری شود.

پیشنهاد می شود این درخت اطراف خط لوله آب وگاز کاشته نشود.

ترکیبات موجود در بیدمشک:

ترکیبات این درخت شامل مواد زیادی است ولی مهمترین آنها ژرانیون سالیسین و تانن می باشد.

تانن از زیر رده های آنتی اکسیدان های رژیمی فنولی می باشد.اصلی ترین فایده آنتی اکسیدان از بین بردن رادیکال های آزاد می باشد.

رادیکالهای آزاد سبب بروز مشکلات زیر می‌شوند:

 • پیری زودرس
 • آسیب به پوست
 • آسیب به نسج و بافتهای بدن
 • فعال شدن سلولها و ژنهای معیوب در بدن.
 •  
 • فواید آنتی اکسیدان ها در بدن

 • حفظ جوانی و زیبایی پوست
 • کاهش خطر ابتلا به بیماریهای مزمن از جمله سرطان
 • افزایش سم زدایی در بدن
 • تقویت سیستم ایمنی بدن
 • جلوگیری از بیماریهای قلبی از جمله سکته
 • جلوگیری از بروز بیماریهای زوال عقل از جمله آلزایمر
pexels zsofia feher 5243082

خواص عرق بید مشک:

بیدمشک دارای خواص دارویی فراوان است که مهمترین آنها به شرح زیر می باشد:

پایین آوردن قند خون بنابراین افرادی که دارای قندخون بالا هستند می توانند این نوشیدنی را بدون مواد شیرین و شکر مصرف نمایند.تا در صورت بالا بودن قند خون به کاهش آن کمک کند.

ژرانیون سالسین نوشیدنی بیدمشک باعث تسکین اعصاب و تانن آن در کهش ناراحتی های قلبی موثر می باشد.

علاوه بر این، این نوشیدنی در افزایش اشتها،کاهش تب،کم خونی موثر بوده وباعث رفع درد، و رفع خستگی میشود.

بازدید از فروشگاه

 
 
 •  

 • برای خرید از طریق واتساپ اینجا را کلیک کنید

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*