راهنمای مطالعه

ارگانیک و غیر ارگانیک

ارگانیک و غیر ارگانیک

ارگانیک و غیر ارگانیک بیشتر افراد برای دستیابی به سلامتی مطلوب تلاش می کنند. با وجود اطلاعات بسیار متناقض در دنیای تغذیه ، دشوار است که بدانید چگونه این کار را انجام دهید. یکی از این بحث های متناقض ، غذاهای ارگانیک در مقابل غیر ارگانیک است. آیا واقعاً غذاهای ارگانیک می توانند به ما در دستیابی به سلامت مطلوب کمک کنند؟ آیا غذاهای ارگانیک از نظر غذایی بهتر از غیر ارگانیک هستند؟ بگذارید بفهمیم

آیا ارگانیک بهتر از غیر ارگانیک است ؟

گزارش های زیادی وجود دارد که غذای ارگانیک ارزش غذایی بالاتری نسبت به غذاهای غیر ارگانیک دارد. بیشتر مطالعات نشان داد که غذای ارگانیک به طور قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی بیشتری ندارد. با این حال ، به نظر می رسد غذای ارگانیک درصد بیشتری آنتی اکسیدان نسبت به غذای غیر ارگانیک دارد. آنتی اکسیدان ها می توانند 20 تا 40 درصد در غذاهای ارگانیک نسبت به غیر ارگانیک ها بیشتر باشند.

برخی افراد غذاهای ارگانیک را انتخاب می کنند زیرا کمتر در معرض آفت کش ها ، کود ها و آنتی بیوتیک ها قرار دارد. غذاهای غیرارگانیک حاوی سطح بالاتری از فلزات سنگین هستند. گوشت ارگانیک از حیواناتی تولید می شود که فاقد آنتی بیوتیک یا تزریق استروئید هستند. تمام گوشت ها به طور طبیعی حاوی هورمون های استروئیدی جنسی هستند.اما اگر ما خودمان به آن ها استرویید تزریق نماییم در واقع گوشت آن ها را به غیر ارگانیک تبدیل کرده ایم.

به یاد داشته باشید که همه غذاهای ارگانیک لزوماً سالم نیستند. به عنوان مثال ، چیپس سیب زمینی بدون آفت کش ، درسته که این غذا ارگانیک هستش اما ضرری که به بدن ما میرساند بیشتر از سود آن است . در واقع ارزش غذایی کمتری دارند .

ارگانیک و غیر ارگانیک
گوشت ارگانیک

انواع محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک

وقتی به غذای ارگانیک فکر می کنید ، احتمالاً ذهن شما ابتدا سراغ میوه و سبزیجات می رود. گرچه ممکن است این ها رایج ترین پیشنهادات ارگانیک باشد ، اما لبنیات ، گوشت ، ماهی و غذاهای دریایی ، تخم مرغ ، و… نیز ارگانیک محسوب می شوند.

به عنوان مثال ، غذای ارگانیک مانند سبزیجات ، میوه ، تخم مرغ ، شیر و گوشت بدون:
آفت کش ها ، علف کش ها و کود های مصنوعی (ساخت بشر). …
ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (ترا ریخته ها یا همان GMO ها)
آنتی بیوتیک یا هورمون های رشد.
تابش یونیزه (راهی برای حفظ مواد غذایی با انرژی تابشی)

غذا ها یی که دارای این موارد باشند غیر ارگانیک محسوب می شوند.

فواید محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک

نحوه پرورش غذا می تواند تأثیر عمده ای بر سلامت روحی و روانی و همچنین محیط داشته باشد. غذاهای ارگانیک غالباً مواد مغذی مفید بیشتری مانند آنتی اکسیدان ها نسبت به غذاهای معمولی دارند و افرادی که به غذاها ، مواد شیمیایی یا مواد نگهدارنده آلرژی و حساسیت دارند ، هنگامی که فقط غذاهای ارگانیک می خورند ممکن است علائم آنها کاهش یابد یا از بین بروند. در واقع تاثیرات ارگانیک یا غیر ارگانیک از هر فرد به فرد دیگر شاید متفاوت باشد .

غذای ارگانیک اغلب تازه تر است زیرا حاوی مواد نگهدارنده نیست که ماندگاری آن را بیشتر کند. اما غذا های ارگانیک به دلیل وجود مواد نگه دارنده مدت زمان زیادی انبار می شوند و این کار از تازه بودن ان ها جلو گیری می کند

محصولات ارگانیک حاوی سموم دفع آفات کمتری است. مواد شیمیایی مانند قارچ کش های مصنوعی ، علف کش ها و حشره کش ها از عوامل غیر ارگانیک کردن غذاها می باشند. اما در غیر ارگانیک استفاده از همه این موارد عادی است

کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست بهتر است. شیوه های کشاورزی ارگانیک ممکن است باعث کاهش آلودگی ، صرفه جویی در مصرف آب ، کاهش فرسایش خاک ، افزایش حاصلخیزی خاک و مصرف انرژی کمتر شود. کشاورزی بدون آفت کش های مصنوعی نیز برای پرندگان و حیوانات اطراف و همچنین افرادی که در نزدیکی مزارع زندگی می کنند بهتر است. کشاورزی غیر ارگانیک در رعایت این موارد اصلاً محتاط نیستند حتی در بعضی از میوه ها از رنگ دهنده های مصنوعی نیز استفاده می کنند.

گوشت و شیر ارگانیک می تواند از نظر مواد مغذی غنی تر باشد.

به حیوانات پرورش یافته ارگانیک آنتی بیوتیک ، هورمون رشد یا محصولات جانبی خوراکی داده نمی شود. تغذیه با این موارد سبب تولید محصول غیر ارگانیک میشود در ضمن تغذیه با فراورده های جانبی در گاو ها منجر به بیماری جنون گاوی (BSE) می شود . و استفاده از آنتی بیوتیک ها می تواند گونه های باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ایجاد کند.

غذای ارگانیک فاقد GMO است. ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMO)

دو عدد گوجه فرنگی
گوجه فرنگی ارگانیک

محصولات ارگانیک در ایران

آیا ما در ایران محصول ارگانیک داریم ؟

جواب به این سوال که آیا ما در ایران محصول ارگانیک داریم کاملاً و مشخصاً نه می باشد و این به چند دلیل قابل بررسی است :

اول اینکه در کشور ما فرهنگ سازی کامل نسبت به محصولات ارگانیک و غیر ارگانیک انجام نشده است

سوم اینکه فراهم سازی شرایط محیطی مانند خاک بدون آلودگی شیمیایی آب کاملاً عاری از آلودگی‌های شیمیایی یا حتی مزرعه هایی که بتوان تا شعاع چند 10 کیلومتری آنها را کنترل کرد تا از سموم شیمیایی استفاده نکنند در ایران عملی نمیباشد.

از طرف دیگر تهیه نهادهای کشاورزی مانند پودر استخوان پودر ماهی و یا سایر موارد مورد نیاز کشاورزی ارگانیک به دلیل قیمت بالای آنها امکان پذیر نیست.یا اصلاً در کشور پیدا نمی شود .

کشور ما برای دستیابی به محصولات ارگانیک راه زیادی باید بپیماید و این امر باید از پایه و ریشه فرهنگ سازی شود.

برای بازدید از فروشگاه کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *