راهنمای مطالعه

کشاورزی ارگانیک چیست ؟

گوجه فرنگی و کشاورز ارگانیک در حال چیدن گوجه ارگانیک

شاید شما هم جزء افرادی باشید که دوست دارید غذایی سالم برای خود و انسان ها فراهم کنید و از این که می دانید مردم غذا های ناسالم مصرف می کنند که باعث آسیب به خود فرد و نسل های آینده می شود ناراحت و نا امید می شوید . اما همیشه راهکار هایی وجود دارد ، در این مورد نیز راهکار کشاورزی و دامداری ارگانیک است . کشاورزی ارگانیک چیست ؟ بفهمیم …

کشاورزی ارگانیک چیست ؟

کلمه ارگانیک به معنی به دور از کود ها و آفت کش های شیمیایی در سال 1831 میلادی به ثبت رسیده است . و کشاورزی ارگانیک به مجموعه عملیاتی گفته می شود که در نتیجه آن محصولی کاملاً سالم و بدون مواد شیمیایی و سموم شیمیایی بدون آسیب زدن به خاک ، آب ، محیط زیست ، تولید شده باشد .

هدف از کشاورزی ارگانیک حفظ محیط زیست است. به حفظ زیستگاه طبیعی گیاهان ، حیوانات و حیات وحش کمک می کند. کشاورزی ارگانیک از تمام مواد مصنوعی مانند کودها ، آفت کش ها و آنتی بیوتیک ها جلوگیری می کند. در کشاورزی ارگانیک نباید از محصولات اصلاح شده ژنتیکی استفاده شود که در غیر این صورت GMO نامیده می شود.

کشاورزی ارگانیک چیست
کشاورزی ارگانیک

اصل کشاورزی ارگانیک این است که با طبیعت هماهنگ باشد نه خلاف آن.

محصولات ارگانیک چه محصولاتی هستند ؟

محصول ارگانیک به محصولی گفته می شود که منشأ کاملاً طبیعی داشته باشد ثانیاً در فرایند تولید آن از هیچ گونه ماده شیمیایی یا فرآیندی که باعث تغییر در ماهیت طبیعی مواد تشکیل دهنده می‌ شود، استفاده نشده باشد.Wikipedia

چگونه می توان یک مزرعه را به عنوان ارگانیک را ثبت کرد ؟

کشاورزی ارگانیک در هر کشور به طور خاص توسط قانون توصیف و تعریف شده است و هرگونه استفاده تجاری از اصطلاح “ارگانیک” منوط به کنترل دولت است. اقدامات خاصی وجود دارد که هر کشاورز ارگانیک باید از آنها پیروی کند (و از بعضی از آنها اجتناب کند) تا بتواند به عنوان یک کشاورز ارگانیک ثبت شود و شروع به تولید محصولات ارگانیک نماید.

اگر به انجام کارهای ارگانیک علاقه مند هستید ، می توانید به یک سازمان صدور گواهینامه در منطقه خود مراجعه کنید. در صورت مطابقت با استانداردها ، پس از یک دوره خاص (به عنوان مثال 3-4 سال اگر درخت می روید) ، توسط دولت تأیید می شوید. کسانی که این قوانین را رعایت می کنند ، محصولات خود را با عنوان “گواهی ارگانیک” دار به بازار عرضه می کنند و می توانند مهر و موم رسمی و دولتی  را بر روی بسته بندی خود نشان دهند ، چیزی که به طور کلی منجر به افزایش قیمت می شود.

اصول کشاورزی ارگانیک:

طبق IFOAM (فدراسیون بین المللی جنبش های کشاورزی ارگانیک) ، اصول کشاورزی ارگانیک در زیر شرح داده شده است:

کشاورزی ارگانیک باید سلامت خاک ، گیاهان ، حیوانات و انسان را به صورت یکپارچه و غیر قابل تقسیم حفظ و تقویت کند.
کشاورزی ارگانیک باید بر اساس سیستم ها و چرخه های زیست محیطی زنده باشد ، با آنها کار کنید ، از آنها تقلید کنید و به پایداری و پیشرفت آنها کمک کنید.
کشاورزی ارگانیک باید مبتنی بر روابطی باشد که انصاف را با توجه به محیط و روند زندگی تضمین می کند.
کشاورزی ارگانیک باید به روشی پیشگیرانه و مسئولانه برای حفاظت از سلامتی و رفاه نسل های فعلی و آینده و محیط زیست مدیریت شود.

اهداف کلی کشاورزی ارگانیک عبارتند از:

تولید مواد غذایی سالم و عاری از مواد شیمیایی
حفاظت کلی از محیط زیست از طریق مدیریت پایدار (حفاظت از خاک و سفره های آب زیرزمینی ، تضمین تنوع زیستی)
استفاده پایدار از انرژی و منابع طبیعی (مانند آب ، خاک ، مواد آلی)
حفظ و افزایش حاصلخیزی و فعالیت بیولوژیکی خاک
محافظت از سلامت کشاورزان در برابر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی مضر.
برای اطمینان از رفاه و آسایش حیوانات و حیات وحش .
قوانین و قوانین دقیق برای تکنیک های تولید و اقدامات کنترل محصولات ارگانیک به قوانین ملی و جامعه بستگی دارد و ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد.

کشاورزی که محصولات ارگانیک تولید می کند باید بتواند محصولی تولید کند که بیش از 70% مواد آلی داشته باشد

نمونه هایی از روش های کشاورزی ارگانیک:

تناوب زراعی (از تک محصول که به تدریج منجر به تخریب خاک می شود اجتناب کنید) ،
استفاده از کود سبز
استفاده از کود و باقی مانده های گیاهی (کمپوست)
بازیافت مواد آلی
استفاده از محصولات جایگزین حفاظت از گیاهان (دشمنان طبیعی) و تغذیه ای
استفاده از گونه های محلی حیوانات و نژادهای محلی حیوانات متناسب با شرایط خاص منطقه
حفظ استاندارد بالای رفاه حیوانات
از هرگونه استفاده از ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی (GMO) و همچنین محصولات تولید شده توسط یا با GMO ها خودداری کنید.

زن درحال شستن گوجه فرنگی
گوجه فرنگی ارگانیک

فلسفه عمومی کشاورزی ارگانیک و نتیجه :

به عنوان یک فلسفه کلی ، کشاورز بالقوه ارگانیک باید مفهوم یک اکوسیستم طبیعی بسته (با حداقل ورودی و خروجی) را درک کند و سعی کند ابتدا از همه مواد سالم موجود در اکوسیستم استفاده کند. منظور ما از این امر این است که مزرعه ارگانیک به عنوان یک اکوسیستم جداگانه که در آن ورودی و خروجی بسیار کمی وجود دارد و اکثر عناصر در این مزرعه بازیافت می شوند ، تضمین می کند که پایداری داشته باشد. به عنوان مثال ، فرض کنید که ما یک باغ ارگانیک درخت زیتون را مدیریت می کنیم. کشاورزان ارگانیک پس از هرس ، به جای برداشتن شاخه های بریده یا سوزاندن آنها (که معمولاً در کشاورزی معمول این کار را می کنند) ، آنها را با ماشین آلات مخصوص خرد کرده ، و خاک اره تولید می کنند . و خاک اره را روی خاک می گذارند. این اثرات مفیدی دارد ، زیرا محاسبه شده است که برای هر 1000 کیلوگرم چوب زیتون (با 50 درصد رطوبت) در خاک ، 4 کیلوگرم ازت ، 0.5 کیلوگرم فسفر ، 4 کیلوگرم پتاسیم ، 5 کیلوگرم کلسیم و 1 کیلوگرم منیزیم به آن اضافه می شود (Amirante. et al.، 2002). این امر نیاز به کود های شیمیایی اضافی را کاهش می دهد که اکثر آنها در کشاورزی ارگانیک مجاز نیست. به این ترتیب ، ما کمترین ورودی و خروجی ممکن را داریم و باعث بازیافت عناصر درون باغ زیتون می شویم. البته مواردی وجود دارد که شاخه های درخت باید بلافاصله از یک باغ ارگانیک خارج شوند ، به عنوان مثال هنگامی که یک بافت درخت از آفت یا بیماری رنج می برد.

شاید تا حدی فهمیده باشد که کشاورزی ارگانیک چیست . اما ما قطعاٌ به تمام موضوع واقف نیستیم پس شما اگر می توانید به پیشرفت مقاله کشاورزی ارگانیک چیست مطالبی اضافه نمایید در قسمت دیدگاه ها بیان کنید.

((ممنون از وقتی که برای مطالعه مقاله کشاورزی ارگانیک چیست گذاشتید))

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *